MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

chřipka   postup   prášek   Janča   keř   krk   Paracelsus   květ   návod   choroba   list   bolest   pálení   epilepsie   Galenos   zácpa   stonek   angína   játra   artróza   rýma   zelenina   rostlina   viry   použití   babské rady   kontraindikace   sušení   zlomenin   strom   kameny   noha   pijeme   ledvin   hemoroid   játra   mrtvice   štítná   Zentrich   zelina   horké   děti   nať   žaludek   kontraindikace   minut   víno   kvasinky   kůže   bylinka   inhalace   menstruační   kloub   zápal   premenstruační   vliv   mateřské   končetina   recept   kůra   Moučka   ovoce   horečka   zánět   dna   opar   odvar   kapsaicin   mensturace   brnění   sval   sběr   obsahuje   stvol   čaj   olej   výroba   metabolismus   slezina   studené   astma   antibiotik   bylinná směs   zpracování   plísně   pupen   užití   bylina   vývar   žlučník   průjem   hlas   teplé   chřipka   katar   abytyše Hildegarda   zrak   vitamín   obsažené   sirup   plíseň   vitamin   srdce   Zentrich   akné   houba   kolika   jaterní   šlacha   hlavy   řídnutí kostí   stonek   sliznice   osteoporóza   neht   pěstování   ateroskleróza   tlak   zdraví   nachlazení   Treben   zalijeme   nemoc   kořen   Váňa   migrén   vřed   kornatění   fytoterapie   ruka   revma   využití   Janča   indikace   dásně   arteriskleróza   koupel   nálev   účinek   účinky   střev   slezina   nežádoucí   vlas   Avicena   slinivka   alergie   písek   kojenec   močopudný   Mattioli   roztroušená   Podhorná   komplikace   hemeroid   trávicí   nohy   krvácení   chladné   tinktura   fermentace  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)