Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

antibiotik   střev   vitamín   nemoc   dna   kloub   trávicí   epilepsie   chladné   dásně   migrén   babské rady   arteriskleróza   zalijeme   vitamin   Mattioli   krvácení   Váňa   premenstruační   akné   štítná   kontraindikace   stonek   ruka   noha   játra   srdce   alergie   víno   vřed   zdraví   Treben   slinivka   plísně   sušení   zelina   obsažené   použití   Podhorná   Paracelsus   fermentace   užití   účinky   hlavy   houba   horečka   inhalace   slezina   indikace   minut   Galenos   keř   obsahuje   hemoroid   písek   sirup   chřipka   žlučník   kapsaicin   kůže   sliznice   tinktura   návod   list   pálení   abytyše Hildegarda   prášek   rostlina   viry   nať   astma   čaj   vliv   choroba   teplé   zelenina   Avicena   bylinná směs   metabolismus   Janča   kornatění   opar   artróza   Zentrich   vývar   pupen   mateřské   účinek   kontraindikace   strom   kameny   játra   mrtvice   zápal   Janča   květ   brnění   komplikace   kojenec   ateroskleróza   neht   nálev   plíseň   stonek   zácpa   zrak   nachlazení   recept   zpracování   končetina   krk   rýma   ledvin   sběr   kvasinky   využití   studené   Zentrich   olej   vlas   nežádoucí   bylina   hemeroid   výroba   děti   průjem   revma   hlas   pijeme   koupel   ovoce   horké   zlomenin   roztroušená   katar   mensturace   močopudný   kolika   sval   pěstování   osteoporóza   bylinka   žaludek   zánět   slezina   postup   řídnutí kostí   jaterní   kůra   bolest   odvar   kořen   Moučka   nohy   stvol   šlacha   chřipka   menstruační   fytoterapie   tlak   angína  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)