MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

mateřské   fytoterapie   hlas   nálev   Treben   návod   čaj   Avicena   komplikace   hemeroid   zelina   alergie   stonek   choroba   pijeme   viry   nachlazení   zlomenin   koupel   babské rady   pupen   vřed   štítná   studené   zalijeme   chřipka   víno   horké   chladné   stonek   angína   obsažené   kořen   teplé   Podhorná   kloub   Paracelsus   kojenec   obsahuje   vitamín   užití   slezina   řídnutí kostí   Váňa   bolest   chřipka   slezina   kůra   neht   mrtvice   rostlina   krvácení   metabolismus   krk   sušení   květ   bylinná směs   využití   průjem   hemoroid   slinivka   trávicí   zápal   vlas   Zentrich   účinky   kontraindikace   roztroušená   kolika   recept   Janča   hlavy   ledvin   tinktura   epilepsie   bylina   keř   noha   list   bylinka   kornatění   končetina   mensturace   arteriskleróza   indikace   písek   astma   plísně   nať   nemoc   játra   kapsaicin   kvasinky   šlacha   kůže   nohy   zdraví   vitamin   Galenos   zelenina   migrén   premenstruační   nežádoucí   žaludek   děti   opar   dásně   zrak   srdce   sliznice   ateroskleróza   Janča   kameny   zpracování   výroba   žlučník   revma   pěstování   Moučka   sirup   abytyše Hildegarda   horečka   jaterní   artróza   sval   prášek   fermentace   vývar   inhalace   katar   zácpa   antibiotik   ruka   ovoce   kontraindikace   plíseň   Mattioli   močopudný   rýma   osteoporóza   dna   játra   vliv   strom   zánět   stvol   akné   olej   menstruační   brnění   tlak   sběr   použití   odvar   minut   Zentrich   účinek   postup   střev   houba   pálení  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)