Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinky brezen bylinky a rostliny sbirane v breznuBřezen je období, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku. Všude všechno pučí a raší a i bylinkáři by se pomalu měli probouzet ze zimního spánku a hledat první zeleň v po zimě odpočaté hlíně. Které rostlinky tedy sbíráme? 

Číst dál...

bylinky duben bylinky a rostliny sbirane v dubnuBuďte pozdraveni v tomto překrásném měsíci dubnu, v počasí, které si z nás tropí legraci. Prozradím vám, jaké bylinky můžete sbírat v tuto roční dobu a jakou další bylinku pít pro jarní očistnou kůru. 

Číst dál...

bylinky cerven bylinky a rostliny sbirane v cervnuKdyž červen dovolí a sluníčko vysuší paloučky a horské louky a samozřejmě i domečky, bude lidem mile. No a když by bylo krásně, sluníčko hřálo, můžeme se vydat sbírat bylinky, protože není nad voňavou horskou louku posetou květy a provoněnou jejich vůní.

Číst dál...

 

bylinky-cervenec-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-cervenciCo červenec neupeče, to již srpnu neuteče… V červenci sbírejte bylinky, sušte, připravujte olejíčky, medíky - budou se vám hodit v zimním období, ale nezapomínejte ani teď na sebe a dopřejte sobě i svému tělu v těchto krásných, avšak pro tělo náročných dnech regeneraci. Vítejte tedy v tomto krásném měsíci.

Číst dál...

bylinky-srpen-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-srpnuV srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště sluníčko hřeje… Srpen je čas příprav na zimu. V tuto roční dobu je velký výběr bylin. Nesbírejte větší množství, než jste schopni upotřebit přes jeden rok. Snad tu bylinky budou i napřesrok a vy si pak natrháte čerstvé, protože ty mají více účinných látek. 

Číst dál...

bylinky-zari-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-zariI v září můžete před nadcházející zimou doplnit svou přírodní lékárnu. Pozvolna přecházíme na sběr podzemních částí bylin. Zaměříme se též na nemoci z nachlazení a prevenci. Avšak nejdříve se podívejte co by jste mohli ještě přidat do vašeho repertoáru. Které bylinky můžete sbírat v září? 

Číst dál...

bylinky rijen bylinky a rostliny sbirane v rijnuPříroda se ukládá do klidového období, sortimentu bylinek ke sběru ubývá. V této době se sbírají převážně oddenky a kořeny. Pakliže bylinky dobře neznáte, vezměte s sebou na jejich sběr odborníka. V první části se seznámíte s bylinkami, které je v této době možno sbírat a v druhé části si povíme něco o bylinkách používaných při stavech podzimních depresí, stavech tísně a různých smutcích, které nás lidi potkávají při nedostatku sluníčka.

Číst dál...

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

účinky   indikace   komplikace   arteriskleróza   list   Avicena   postup   antibiotik   sběr   zrak   Podhorná   roztroušená   květ   končetina   metabolismus   bylinná směs   Moučka   bolest   slezina   čaj   srdce   zánět   revma   bylina   viry   chladné   zpracování   návod   řídnutí kostí   kapsaicin   epilepsie   Treben   vitamin   využití   noha   sirup   zlomenin   žaludek   fermentace   olej   obsahuje   nohy   Galenos   horké   vliv   trávicí   artróza   použití   angína   horečka   plíseň   zelina   Paracelsus   slinivka   stonek   zdraví   minut   užití   zalijeme   ruka   písek   Zentrich   chřipka   katar   dásně   tlak   štítná   slezina   hlas   ledvin   ovoce   Váňa   houba   stvol   keř   rostlina   mateřské   fytoterapie   chřipka   odvar   tinktura   strom   zápal   hemoroid   vývar   kontraindikace   osteoporóza   premenstruační   ateroskleróza   nežádoucí   nálev   Janča   kameny   mrtvice   játra   opar   nať   vřed   kůže   kornatění   Zentrich   děti   játra   průjem   sliznice   kloub   teplé   abytyše Hildegarda   pupen   víno   sušení   astma   zácpa   inhalace   brnění   kůra   jaterní   výroba   menstruační   pěstování   babské rady   hemeroid   Mattioli   účinek   recept   pijeme   nachlazení   prášek   sval   stonek   kořen   krk   dna   žlučník   hlavy   kolika   koupel   rýma   alergie   pálení   Janča   neht   bylinka   akné   choroba   kvasinky   šlacha   obsažené   plísně   kojenec   střev   mensturace   vlas   krvácení   zelenina   močopudný   migrén   studené   nemoc   kontraindikace   vitamín  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)