Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět močového měchýře po porodu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Dcera je 14 po porodu. Od 3.4.2024 problém s močovým měchýřem - časté nuceni na toaletu, tlak v podbřišku, skrze kojení nemůže léky.
Prosím co by jste doporučil? Mohla by lichořeřišnici, když by ji nakapala do teplého nápoje, aby alkohol vyprchal?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ano, lichořeřišnicová tinktura je možná k použití.

Dále vemi doporučuji VYLEPŠENÝ LEDVINOVÝ ČAJ.

Nejideálnější pak je směs:
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK LYSÝ nať, VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semínko, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.

Tinktury je možné u kojících žen aplikovat bez omezení, ale doporučuje se PO KOJENÍ, kdy je prodleva a tělo má čas alkohol zmetabolizovat.

Množství lihu např. ve mnou vyráběných tinkturách je velmi malé (do 15%), takže jsou bezpečné pro kojící ženu i miminko.

Lze říci, že stejný nebo vyšší objem alkoholu žena přijme, když zkonzumuje nějaké zralé ovoce - např. zralý banán. Zráním ovoce obecně stoupá množství alkoholu v něm, tzn. v extrémním případě by těhotná nebo kojící žena nemohla konzumovat ani zralé ovoce, aby nepřijala žádný alkohol. Na okraj ještě podotýkám, že alkohol se v organismu ve velmi malém množství vytváří metabolismem, takže tělo s malým množstvím etanolu počítá v rámci těhotenství i kojení. Je to jen o dávce. Takže lihu z tinktury bych se neobával ; )

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže Vaší dcery (zánět močových cest 14 dnů po porodu), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.