Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Epilepsie u psa - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 173x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
ráda bych neco proti epilepsii u psa, krízenec (fenka) 10 let a 25 kg. Epilepsie (záchvat) probehla podruhé. Zverolékar určil léky phenameal 2 x denne 3/4 tbl. po 22 hod. a Karsivan 2xdenne po 12 hod. 1 tbl. Pejsek se začal počurávat (zrejme po tabletách) a je malátná, . Verím v bylinky a ve Vás, ze neco by se našlo. Tinktura??

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zvýšenou epileptickou aktivitu mozku u savců (lidi, psi) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BUKVICE LÉKAŘSKÁ kvetoucí nať, DEVĚTSIL ideálně kořen, KYPREJ VRBICE kvetoucí nať, JMELÍ BÍLÉ - list nasbíraný v březnu ze jmelí rostoucího na ovocném stromě - ideálně jabloni.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Při užívání léčivých rostlin doporučuji snižovat množství antiepileptik vždy pod vedením lékaře (veterináře).
Byliny se používají souběžně s antiepileptiky. Při dlouhodobějším užívání je možné, že epileptická aktivita u nemocné osoby zcela vymizí (není to všsk pravidlem - záleží na lokalizace fokusového ložiska epilepsie, ad. faktorech).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.