Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Užívání lichořeřišnice v době těhotenství a při kojení - je možné ji užívat?

- 22. dub 2015 23:17 #72 od tazatel
Dobrý den,
může se lichořeřišnice v době těhotenství a při kojení? Na tinktuře je napsáno, že ne, ale nevím, jestli je to pouze kvůli obsahu alkoholu nebo může třeba zastavit laktaci nebo ublížit miminku?
Chci na bolest v krku - zlatý stafylokok - lékařka mi zatím nenapsala atb. Tak chci zkusit přírodní cestu. Šalvej kloktám intenzivně.
Děkuji moc za odpověď.
Michaela
Přílohy:

- 22. dub 2015 23:18 #21307 od anonym
Odpověděl anonym
Nejsou známy žádné nežádoucí účinky v těhotenství a při kojení. Tinktura se užívá v tak malém množství (několik kapek), že by neměla plod jakkoliv ohrozit. Ani látky v rostlině lichořeřišnice obsažené by neměly poškodit plod.

V přiměřeném množství se může lichořeřišnice užívat i v době těhotenství, nedoporučuji však ve formě tinktury. Alkohol je buněčný jed a do těla těhotné ženy vůbec nepatří.

- 26. říj 2016 20:49 #22021 od anonym
Odpověděl anonym
Tady tenhle odkaz by Vás mohl zajímat : -) Lichořeřišnice
www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-str...e-zdravi-fytoterapie

- 24. zář 2020 14:03 #25418 od anonym
Odpověděl anonym
Dobrý den. Mám kapky. Mma problém s močový měchýřem stále musím na stranu. mohu je užívat při kojení? Děkuji

- 11. lis 2020 07:28 #25651 od anonym
Odpověděl anonym
Dobrý den mohu používají kapky lichořeřišnice při kojení? Pomáhají mi s příznaky chřipky či nachlazení. Vím že je tam určité množství alkoholu, ale když je smicham s medem a zázvorem a necham odvetrat třeba 30 minut aby alkohol vyvětralé, daji se používat? Děkuji

#31861 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch
Dobrý den.
Na téma bezpečnost tinktury z lichořeřišnice v době těhotenství vizte prosím odpověď zde: Ženy by v těhotenství neměly nikdy užívat tinktury z důvodu obsahu etanolu (alkoholu). Alkohol je buněčný jed a mutagen.

Na stavy nachlazení doporučuji pít nálev (čaj) z rostliny TUŽEBNÍK JILMOVÝ. Byť obsahuje deriváty kyseliny salicylové, tak tato léčivá rostlina je v těhotenství při správné dávkování neškodná.

Až budete po porodu, na zlatého stafylokoka doporučuji lokálně aplikovat PROPOLISOVOU TINKTURU. Je extrémně účinná a vyhnete se antibiotikům z lékárny, která by Vám mohla na dlouho narušit mikrobiom střeva (a tím podnítit vznik nových nemocí, které doposud nemáte). K problematice mikrobiomu více vizte ve videu www.WebinarMikrobiom.cz

Vhodné a nevhodné léčivé rostliny uvádím ve webu zde:
Děkuji za Váš dotaz, přeji Vám příjemný zbytek dne.

Vygenerováno za 0.215 sekund